Reagovanje na saopštenje dr Aleksandra Mugoše, predsjednika Ljekarske Komore Crne Gore

Iznenađujući su navodi dr Aleksandra Mugoše da nije učestvovao ni u jednoj fazi realizacije zajedničkog projekta. U realizaciji svake aktivnosti učestvovali su predstavnici Ljekarske komore. Dr Mugoša je i sam izrazio želju da učestvuje u predstavljanju rezultata anketiranja, ali zbog zakazanog operativnog programa učešće je otkazao dan prije konferencije za medije i delegirao predsjednika Skupštine Ljekarske komore. Rezultati prezentovani javnosti su vjerodostojni. Stava smo kao i uvijek, a nekad je bio i dr Mugoša, da probleme moramo identifikovati i definisati da bismo pristupili njihovom rješavanju. Koga on danas zastupa i brani? Ljekare od njih samih? Ili ih, pak, poput Ministarstva zdravlja osuđuje što su slobodno po prvi put, hrabro i odgovorno, iznijeli svoj stav kroz ovo istraživanje. Cilj ove ankete nije da se osuđuju pojedinici niti institucije, već da se ukaže na probleme i da se najzad uspostavi dijalog koji će se voditi njihovom rješavanju. Očigledno je dr Mugoša napravio otklon od ovih ciljeva. A to da mu nisu dostavljani narativni i finansijski izvještaji predstavlja nemušti izgovor dr Mugoši za ovakvo direktno nanošenje štete ugledu organizacije za koju smo se borili i organizaciji koja ga je na to mjesto iznjedrila. Naime, ovi izvještaji se predaju po završetku projektu, a projekat se završava krajem ovog mjeseca. Takođe, nikakvih sadržinskih izmjena u projektu nije bilo od kad je dr Mugoša potpisao partnersku izjavu. Zbog svega navedenog, sa žaljenjem konstatujemo da je dr Mugoša reagovao ishitreno i tendeciozno, kao i da se javnosti predstavio u jednom novom, i za nas iznenađujućem i razočaravajućem izdanju.

Napomena:U prilogu se nalazi fotografija sa konferencije za medije na kojoj su dr Nebojša Sekulić, predsjednik Skupštine Ljekarske komore Crne Gore, dr Žanka Cerović, potpredsjednica Skupštine Ljekarske komore Crne Gore, dr Milena Popović Samardžić, predsjednica Sindikata doktora medicine Crne Gore i Ana Ičević, predstavnica Sindikata doktora Doma zdravlja Podgorica